5/5 - (2 امتیاز)

آیا لینک نوفالو nofollow بر سئو تاثیر می گذارد؟

یکی از پرتکرارترین سوالاتی که بسیاری از کاربران از ما می پرسند این است که آیا لینک نوفالو nofollow بر سئو تاثیر می گذارد؟ به کار بردن لینک در سایت یکی از مهمترین فاکتورهایی است که باعث ارتقاء رنکینگ شما در گوگل می شود.

تاثیر آن به صورت مستقیم در سئو سایت به صورتی است که می‌توانید به مرور زمان متوجه افزایش بازدیدکنندگان سایت خود بشوید. بنابراین اگر شما هم جزو کسانی هستید که می خواهید از تاثیر آن در بهبود بهینه سازی سایت خود مطلع شوید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

به طور پیش فرض کلیه لینک های فالو و نوفالو بر ارتقاء وضعیت فعلی سایت شما تاثیر می گذارند. بنابراین می‌توانیم به صراحت بگویم که استفاده از آنها باعث بهبود وضعیت سئو سایت می شود. هر سایتی که ورودی های فالو بیشتری داشته باشد به مراتب امتیاز آن از سایر وبسایت ها بیشتر خواهد بود. طبیعت دریافت لینک از وب سایت های معتبر امتیاز بیشتری برای شما خواهد داشت.

آیا لینک نوفالو nofollow بر سئو تاثیر می گذارد؟

اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که در این زمینه حتما باید تحقیقات کافی را انجام بدهید و با تحلیل وبسایت رقبا دیدگاه مشخصی نسبت به به کار بردن لینک های فالو و نوفالو داشته باشید. دریافت لینک از وب سایت های نامعتبر یا اسپم یک امتیاز منفی برای سایت شما محسوب می‌شود و به مراتب باعث کاهش رتبه سایت شما در گوگل خواهد شد.

بررسی لینک های سایت توسط گوگل

مطمئنا نحوه بکار بردن لینک های مختلف در گوگل تاثیر بسزایی در رتبه شما در نتایج جستجو خواهد داشت. در صورتی که در این زمینه تجربه و مهارت کافی نداشته باشید؛ به احتمال زیاد نمی توانید با استفاده از لینک دهی به سئو سایت خود کمک کنند. مگر اینکه آنها را نوفالو کنید.

لینک نوفالو nofollowچیست؟

در بسیاری از مواقع افراد تمایل ندارند که لینک های سایتشان توسط گوگل مورد بررسی قرار بگیرد. با استفاده از لینک فالو این امکان را دارید که به گوگل گوشزد کنید که نیازی به بررسی کد ندارید؛ زیرا از مثبت بودن تاثیر آن اطمینان کافی ندارید. در چنین مواقعی گوگل متوجه لینک نوفالو می شود و به جای بررسی تاثیر منفی آن ممکن است جنبه مثبت آن را در سئو در نظر بگیرد.

چرا باید از لینک نوفالو استفاده کنیم؟

آیا لینک نوفالو nofollow بر سئو تاثیر می گذارد؟ همانطور که در قسمت اول توضیح دادیم لینک های فالو و نوفالو هر کدام دارای تاثیرات متفاوتی در سئو سایت شما هستند. اما ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که آیا استفاده از لینک نوفالو می‌تواند در ارتقا رتبه سایت  تاثیر گذار باشد.

همانطور که می دانید استفاده از لینک های نوفالو تاثیر منفی در سئو سایت شما ندارند؛ زیرا با استفاده از تگ نوفالو به گوگل هشدار داده‌ اید که تاثیر منفی آن را در سایت شما بررسی نکنند. اما سوال اصلی اینجا است که اگر به کاربردن لینک های نوفالو تاثیر زیادی در مثبت بودن آنها در ارتقاء رتبه سایت ندارند؛ چرا باید از آنها استفاده کنیم؟ در ادامه شما را با دلایل مختلف به کار بردن لینک های نوفالو آشنا می کنیم و با ما همراه باشید.

  • خنثی کردن اثر اسپمر ها

اولین و مهمترین دلیل به کار بردن لینک های نوفالو خنثی کردن اثر اسپمرها است. ممکن است در سایت شما لینک های اسپمی وجود داشته باشند که از آنها اطلاع نداشته باشید. یا در بخش نظرات کاربران از این لینک ها استفاده کرده باشند. در چنین مواقعی استفاده از لینکهای نوفالو باعث خنثی شدن اثر لینکهای اسپم می شود.

  • جلوگیری از کاهش اعتبار سایت

اگر می‌خواهید بدانید که آیا لینک نوفالو nofollow بر سئو تاثیر می گذارد؟ باید دلایل به کار بردن آن را در وب سایت به طور دقیق بررسی کنید یکی از مهمترین دلایلی که میتوانیم برای توجیه به کار بردن این لینک‌ها در سایت استفاده کنیم‌؛

جلوگیری از کاهش اعتبار سایت است. به طور کلی با به کاربردن لینک های نو فالو این امکان را خواهید داشت تا اثرات منفی و موانعی که در سایت شما وجود دارد را به طور موفقیت آمیزی خنثی کنید و جلوی کاهش اعتبار سایت را بگیرید.

آیا لینک نوفالو nofollow بر سئو تاثیر می گذارد؟

از طرف دیگر با استفاده از تگ های نوفالو به گوگل اطلاع داده اید که قصد دریافت امتیاز مثبت یا منفی از گوگل را ندارید زیرا از مثبت یا منفی بودن تاثیر آن ها در سایت اطلاع کافی ندارید.

پرهیز از تکرار لینک ها

یکی دیگر از مهمترین کاربردهای لینک های نوفالو پرهیز از تکرار لینک  در سایت است. فرض کنید که به اشتباه در یک صفحه از سایت خود به صفحه دیگر دوباره لینک داده‌اید؛ در چنین مواقعی لینک های نوفالو تاثیرات منفی انکرتکست ها را می گیرند.

  • طبیعی نشان دادن ساختار لینک های سایت

همانطور که می دانید لینک دهی به سایت یک فاکتور مهم برای سئو محسوب می شود‌. نحوه به کار بردن آن بسیار اهمیت دارد. لینک ها باید بتوانند نرخ بازدید ارگانیک سایت شما را افزایش بدهند. بنابراین با استفاده از قابلیت های این فاکتور این امکان را خواهید داشت تا لینک های خروجی را نوفالو کنید‌.

جلب اعتماد و جلوگیری از جریمه شدن

از دیگر مزایای مهمی که استفاده از لینک های نوفالو برای سایت شما دارد این است که می توانید به راحتی به جلب اعتماد موتورهای جستجوی گوگل بپردازید.

به طور کلی هنگامی که موتور های جستجو متوجه می‌شوند که جهت جلوگیری از تاثیرات منفی لینک ها آنها را نوفالو کرده اید به شما این امکان را می‌دهند تا در این زمینه فرصت ارائه امکانات مختلف سایت خود را برای کاربران داشته باشید و این به معنای جلب اعتماد آنها است. بنابراین از این جهت می توانیم پاسخ سوال آیا لینک نوفالو nofollow بر سئو تاثیر می گذارد؟ را به درستی بدهیم.

بیشتر بخوانید : پشتیبانی سایت وردپرس

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09367511706

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran