5/5 - (2 امتیاز)

قوانین سئو

قوانین سئو تابلوهای راهنمایی هستند که به شما کمک می کنند مسیر پر پیچ و خم خود را تا رسیدن به هدف راحت تر طی کنید. همانطور که می دانید امروزه شاهد تغییرات عمده در قوانین و اصول سئو هستیم. بنابراین اگر کمی هوشیار باشید می توانید به وب سایت خود را با آنها انطباق ببخشید. در این مطلب از سری مطالب صفر تا صد آیتی با ما همراه باشید تا به بررسی مهم‌ترین فاکتورها و اصول سئو بپردازیم.

اهمیت قوانین سئو چیست؟

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم مصیب سئو یا بهینه سازی سایت مانند یک جاده پر پیچ و خم است که قوانین سئو تابلوهای راهنمایی آن هستند.

بنابراین یک راننده حرفه ای حتماً باید به تمامی تابلوها توجه کند تا رانندگی موفقیت‌آمیزی داشته باشد. بی توجهی به این موضوع ممکن است عواقب جبران نشدنی برای راننده به دنبال داشته باشد.

به همین دلیل همواره از افراد فعال در حوزه سئو و بهینه سازی به کاربران خود توصیه می‌کنند که اگر قصد بیت در این مسیر را دارند از نظر قوانین و اصول سئو را جدی بگیرند و برای بهتر شدن روند فعالیت خود هوشیار باشند و به صورت روزانه به پیگیری اخبار سئو بپردازند.

در چند سال گذشته هنگامی که به دنبال کلمه کلیدی خاصی بودید و آن را در کادر مخصوص جستجو سرچ می کردید متاسفانه به جای نمایش عبارت های مفهومی و مناسب یک ساختار فاقد محتوا و معنا برای شما به نمایش در می آمد دلیل آن این بود که سئو یا بهینه سازی سایت تا به این اندازه ی پیشرفت نکرده بود و بسیاری از افراد می‌توانستند با رعایت فاکتورهای محدود در نتایج جستجو دیده شوند.

قوانین سئو

اما به مرور زمان هنگامی که موتورهای جستجو برای نظارت بیشتر بر فعالیت وب سایت ها به طراحی الگوریتم های گوگل پرداختند دیگر افراد می‌توانستند بدون هدف و داشتن ساختار مشخص به فعالیت در وبسایت خود بپردازند. در واقع تا زمانی که ساختار یک سایت با اصول و قوانین سئو هماهنگ نباشد؛ نتیجه دلخواه را نخواهید گرفت.

الگوریتم های گوگل چه کاری انجام می دهند؟

ساختار و نحوه فعالیت الگوریتم های گوگل با یکدیگر تفاوت دارد. در واقع هر یک از آنها به صورت تخصصی بر موضوع خاصی تمرکز دارند و آن را پیگیری می کنند. برای مثال یک الگوریتم مشخص به بررسی ساختار  لینک های سایت شما می پردازد تا متوجه شود که آیا از منابع معتبری آن ها را دریافت کرده‌اید یا خیر.

به طور کلی هر الگوریتم به صورت اختصاصی به بررسی جز به جز وب سایت شما می پردازد و تا متوجه شود که چه امتیازی می توانید در این زمینه دریافت کنید اهمیت پیروی از قوانین سئو با تغییرات الگوریتم های گوگل نیز تغییر می کند.

به همین دلیل کارشناسان توصیه می‌کنند حتما از به روز بودن وب سایت خود و مطابقت قوانین با ساختار سایت مطمئن شوید. کارشناسان مجموعه صفر تا صد آی تی با داشتن تجربه مهارت فوق العاده بالا در زمینه به کارگیری قوانین سئو به شما کمک می کنند تا برای بهبود جایگاه خود تلاش کنید و در این زمینه فعالیت مناسبی داشته باشید.

حتما این ضرب المثل را شنیده اید که بار کج هرگز به منزل نمیرسد! روند فعالیت شما در اینترنت و پیروی از قوانین و اصول سئو نیز به همین صورت است اگر نتوانید به درستی آنها را رعایت کنید و ساختار سایت خود را مطابق با آنها چیدمان کنید. مطمئناً هرگز نمی توانید به اهداف مهمی که برای خود در نظر گرفته اید دست پیدا کنید.

با قوانین سئو آشنا شوید

در این مرحله تمام سعی خود را می کنیم شما را با قوانین سئو و بهینه سازی سایت آشنا کنیم. پیروی از اصول و قوانین سئو تغییرات به روز رسانی های مداومی باشد که در الگوریتم های گوگل اتفاق می افتد.

به همین دلیل کارشناسان توصیه می‌کنند که اگر وقت و مهارت کافی در پیگیری اخبار سئو را ندارید و نمی توانید ساختار سایت خود را مطابق با قوانین سئو تغییر دهید کار را به کاردان بسپارید و از افرادی کمک بگیرید که در این زمینه مهارت و تجربه فوق العاده بالایی دارند. در ادامه شما را با برخی از مهمترین قوانین و اصول سئو آشنا می کنیم.

قوانین سئو

  • استفاده افراطی از کلمات کلیدی ممنوع!

بسیاری از کاربران تازه کار گمان می‌کنند که با استفاده بیش از اندازه از کلمات کلیدی می‌توانند در این زمینه جایگاه مناسبی به دست بیاورند و محتوای خود را ارتقا ببخشند. اما انجام این کار درست نتیجه عکس می دهد. اشباع بیش از اندازه محتوا از کلمات کلیدی و عدم توجه به ساختار سایت شما را در وضعیتی قرار می‌دهد که مخاطبان را دچار دلزدگی کنید. در بسیاری از موارد گوگل محتواهایی که بیش از اندازه از کلمات کلیدی استفاده کرده‌اند را نادیده می‌گیرد و هیچ امتیازی به آنها اختصاص نمی دهد.

  • استفاده از کلمات کلیدی پر رقابت را نادیده بگیرید!

از دیگر باور های غلطی که در زمینه بکارگیری قوانین وجود دارد استفاده بیش از اندازه از کیوورد ها یا کلمات کلیدی پر رقابت است. به خصوص افرادی که تازه کار هستند با انجام این کار خود را وارد آتش می کنند زیرا در چنین شرایطی وب‌سایت‌های غول یا ابر وب سایت ها به فعالیت می‌پردازند و اگر نسبت فعالیت آنها ضعیفی داشته باشید به احتمال زیاد از دور خارج خواهید شد و محتوای شما بررسی نمی شود.

پس بهتر است نه خودتان و نه موتورهای جستجوی گوگل را به دردسر نیندازید. بسیاری از کلمات کلیدی وجود دارند که مرتبط با موضوع سایت شما هستند و میزان رقابت در آنها پایین‌تر است. با استفاده از آن‌ها می‌توانید به صورت پلکانی به ارتقاء سطح وبسایت خود بپردازید.

  • استفاده از لینک های بی کیفیت ممنوع!

یکی از مهمترین فاکتور ها و قوانین سئو که کمتر کسی به اهمیت آنها توجه می کند؛ لینک های سایت هستند. به کار بردن لینک های داخلی و خارجی کمک بسیار زیادی به ارتقاء رتبه سایت شما می کند؛ اما استفاده از آنها به هر قیمتی ممنوع است! لینک های اسپم علاوه بر اینکه شما را جریمه می کنند تا حد زیادی رتبه سایت را کاهش خواهند داد.

بیشتر بخوانید : پشتیبانی سایت وردپرس

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09367511706

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran